Head-interpreter of disinformation documents . Spa mullah has obtained from the Palaverel Universe, and the publisher of these documents in various media. . Contempoorary arts galaxy featuring the Middle Peastern creators living both in the region & Diaspora .

SPA MULLAH : TAŞERON İMAMLAR: GLOKAL KANAAT ÖNDERLERİ 30.11.2010

SPA MULLAH  30.11.2010

TAŞERON İMAMLAR: GLOKAL KANAAT ÖNDERLERİ  (SUBCONTRACTOR GLOCAL IMAMS)

Spamullah, bu ay, Konten Peri Gençsivil’in Wikittoman web sitesinde yayınlayacağı “İmamın Günlüğünden Bir Yaprak” başlıklı yazıyı, Lübnan’da ele geçirdi. Sami Yusuf CD’sine yüklenen bu belge, tersten dinlenerek deşifre edildi.

Demokrasullah Hocaefendimiz’in memlekete dönüşü ve hemen ardından Küresel İmam ilan edilmesinin yıldönümünde ne kadar duygulanıyorum bilemezsin sevgili günlük… Bugün, geçmişi yad edeyim; Demokrasullah Efendimiz’in sünnetine uygun olarak tuttuğum bu elektronik günlükte fikirlerimin ve hislerimin bir kaydı bulunsun, bu kayıt gelecek nesillerce de bilinsin istiyorum…

Önce “Cami Dışı Din Hizmetleri Projesi” başladı, sen de hatırlarsın sevgili beyaz sayfalar. Ayrıca, şükürler olsun Anayasamız’ın 24. Maddesi’ne ve filmlerle artan popülerliği yolumuzu açan Zaman-ı Nursi hazretlerine… Böylelikle, bizler Demokrasullah Efendimiz’in “her yerde olun” sözünü dinleyip, iki kuşaktan temiz kağıdı sahibi, kanaat önderi imamlar olarak göreve gelebildik, halkımızla kaynaşabildik; halkımızın anlaşmazlıklarını çözmekte, gönül doktorları olarak yüce Türk-İslam adaletinin sentezine yardımcı olabildik. İçimize işlemiş linç kültürünün zehrinden arınabildik.

Bu vesile ile, bir risale kaleme alarak meseleyi en doğru şekilde anladığını gösteren Şerif Melge’ye de teşekkürü bir borç bilirim sevgili jurnal. Mahalle baskısının biz kanaat önderi imamlar sayesinde ortadan kalktığını, hatta “Aleviliğin örgütlülüğünden” kurtarılan adalet mekanizmasının yerelleşerek çok daha demokratik bir hal aldığını tesbit ve tescil eden bu risale, evlerimize ışık getirmiş, hepimizi pozitif enerji ile şarj etmişti. Melge, bize, dostumuzu, düşmanımızı yeniden hatırlatmıştı.

Unutmamak lazım ki, izleme ve dinlemenin Uyap Fatih Bilişim Sistemi ile entegre edilmesi, bizlerin çok daha etkin çalışmasını mümkün kıldı. Bu sistemde hepimize birer şifre dağıtıldı, sırlar kapısı açıldı. Cami önü kameralardan değil, her türden kamera ve ses kaydından, hatta DNA örneğinden yararlanarak mahallelimiz hakkında bilgi sahibi olmamız sağlandı, yanlışa düşenlere müdahale edebilmemiz çok daha kolay hale geldi. Öyle ki, bırakın cemaati, bizlere saldıran ayının bile suça eğilimi, bilimsel bir kesinlikle anlaşılabildi.

Bakınız!.. Kanaat reislerinden oluşan, (gerektiğinde silahlı) İrşad Birlikleri sayesinde de, güneydoğu ve diğer bölgelerde Milli Birlik ve Kardeşlik Projesi hız kazandı. Bölgedeki alternatif önderlere ileri demokratik bir seçenek sunuldu. İkna olmayanların bertaraf edileceği, uzun süredir yapılan operasyonlarla ifade ediliyordu zaten. İrşad Birlikleri’nin özellikle silahlı olanlarına katılım çığ gibi büyüyerek, Büyük Aile Birliğimiz’in ve Taze Ottoman coğrafyasının güvenliği sağlamak yine biz Altın Jenerasyon’a kısmet oldu.

Üstelik, bütün bu gayretler sadece Uyap Fatih Bilişim Sistemleri ve milli düzeyle sınırlı kalmadı. Demokrasullah Yüksek Kurulu aracılığıyla küresel koordinasyon da sağlandı. Böylelikle, dini kurumların ve kanaat önderi biz imamların gündelik tartışmaların içine çekilmesinin önüne geçildi. Demokrasullah Yüksek Kurulu, dinlerin üst karar kurulları arasında iletişimi etkinleştirdi, özlemi çekilen küresel birlik ve beraberliği mümkün kıldı. İşte, bizlerin Glokal İmam olarak anılması da o günlere denk geliyordu. Şükürler olsun ki elimiz, üzüm yerine şaraba el uzatanlardan, Global kanaat önderimizin Taze Ottoman coğrafyasını donatan posterini yırtan kendini bilmezlere kadar, herkese uzanıyordu.

Üstüne basa basa söylemek istiyorum sevgili hatıra defterim: dinlemeye, izlemeye, nazikçe göz altına alınmaya karşı çıkmak, tamamen uydurma ve hurafe inanışlardan kaynaklanır; dinle, bilimle ilgisi yoktur. İtiraz eden kendini bilmezler, tabii ki korkacak şeyi olanlardır. Sen düzgün yaşıyorsan, kamu güvenliğini bozucu bir davranışın yoksa, izlenmeye ve dinlenmeye itiraz etmezsin. Nitekim, meşhur aktörlerin bile takipçilerinden kaçmak için camiden ve imamın kayıtlarından yararlanmışlığını, tarih kitapları yazar. Büyük Aile Birliğimiz’e, Milli Birlik ve Kardeşliğimiz’e, cennet Taze Ottoman Coğrafyamız’a hakim olan huzur ve güven ortamına uzanan diller, eller, dinen en caiz, en bilimsel yöntemlerle, tabii ki hoşgörü ve diyalogla kırılır sevgili günlük…

Heyecanımı mazur gör sevgili sırdaşım; heyecandan bitikim, aynı şeyleri tekrar edip duruyorum… Lakin, hoşgörü ve diyalog demişken, bir başka anımı daha anlatmak isterim… Yurdun dört bir yanında suların boşa akmaması da “özde çevreci” Yeşil Enerjili Organik İmam kardeşlerimizin katkısı büyüktü. “Kökü dışarıda” bir sürü tipsiz “sözde çevreci”nin, insanlarımızı da zehirleyerek yaptığı nümayişlere, nümayişçilerin temiz ve pozitif enerji üreten bir dünya lideri olma yolunda önümüzü kesmelerine, yine biz imamlar vesilesiyle “Dur!” denebilecekti.

Ne de olsa, ışıklı evlerimizde en iyi şekilde yetiştirilmiş, yeşil bir pozitif enerjiyle şarj edilmiştik. Temiz enerjinin ancak hidroelektrik santrallerinden, nükleerden elde edileceğini, dışa bağımlılığın da ancak bu suretle kırılacağını biliyorduk. TEMMÂ Vakfı destekçimizdi. Üstelik, Rigzoslarımız, Boruzamlarımız, Çalıplarımız, hidroelektrik santrali inşaatlarını büyük bir özveriyle üstlenen işadamlarıydı. Nehir sularının 49 sene boyunca sahibi olmaları, hatta canları isterse haklarını satmaları, gösterdikleri özveri karşısında neydi ki? “Suyun özelleştirilmesi”ne karşı çıkmak, gericiliğin daniskası olup, doğanın dengesini ve sosyal çevrenin huzurunu korumak için, bize düşen sorumluluk, yöre halkını kollamak ve gerekirse yerinden ederek ileri götürmekti.

Bu sorumluluğu idrak etmiş biz imamlar, Demokrasullah Efendimiz’in sünneti mantar çayı ve maklube ikram etmenin, cemaati hurafelerden korumaya yeteceğinden şüphe etmiyorduk. Onları eşzamanlı bir şekilde toplayarak çay ikram etmiş, bir yarım saat sonra da baykuş sesi dinletmiştik. Protestocuların dediklerinin, aynı bu sese benzediğini söylemiştik. Baykuş sesi işitmek hayırlı değildi. İnsanın rüyasına bile girer, insanı yoldan çıkartırdı. Elbette bunun önüne geçmenin dini ve ilmi bir yöntemi vardı. Boyunlarına asacakları, tesbihlerine takacakları flashbelleklerine, bizzat Hocaefendi’nin yazdığı “baykuş duası”nı kaydederek, rüyalarının ve hakikatin kapısını, her türlü baykuş sesine kapatabilirlerdi. İhtiyaca göre, bu duanın yanına “yağmur duası”, “nazar duası”, “kısmet kapama virüsü” gibi şeyler de kopyalanabilirdi. Flashbelleklerin kuvvetine dair Demokrasullah Yüksek Kurulu’nun yayınlamış olduğu global fetva henüz taze çıkmıştı.

İşte o an, tarihi bir andı. Flashbellek uygulaması bir örnek teşkil edecek, madencilik ve inşaat konusundaki nümayişlerle ilgili olarak da cemaati irşad etmek için kullanılacaktı. Böylelikle, bu nemli gözler, Demokrasullah Hocaefendi’nin, Kayseri’den kalkıp, eskiden o çirkin Haydarpaşa Garı’nın bulunduğu Spa tesislerine yeni kondurulan helikopter pistine, bir kuş misali inişini de görecekti sevgili günlük. Huzur ve güven içinde, hoşgörüyle, diyalogla… Ama dur bir dakika be imam!.. Wikili belgelerden son anda sızan sızana… Günlük sana söylüyorum, hanım sen anla: eski yargıç cüppesini sandıktan çıkart, bir de kuru temizleme yaptır; her an o cüppeyi yeniden giymemiz gerekebilir!..

MAHALLENİZDEKİ 12 KANAAT ÖNDERİNDEN BİRİ DE SİZ OLUN… BU AKŞAM RADİKAL TABLDOTUNUZDA!..

SPA MULLAH   30.11.2010

TAŞERON İMAMLAR: GLOKAL KANAAT ÖNDERLERİ

( SUBCONTRACTOR GLOCAL IMAMS )

http://wp.me/pPB7v-a1

Red Aralik 2010

 


Advertisements

Comments are closed.